شرایط و ضوابط عودت کالا

سیاست های رعایت حریم شخصی :

آسودگی خاطر و رضایتمندی مشتریان همواره از اولویتهای فروشگاه آی تی نشان بوده است و در این راستا میکوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات عودت در نظر گرفته شده است.

 

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد :

وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش آی تی نشان از طریق تلفن، ایمیل اطلاع داده شود.

اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد , حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش آیتی نشان از طریق تلفن، ایمیل اطلاع داده شود.

 

اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد :

آسیب دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش آی تی نشان اطلاع داده شود. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکتهای حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است وآی تی نشان تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران میکند.

 

در انتها لازم است جهت عودت کالا در صورت بروز شرایط بالا توجه نمایید که کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به بخش خدمات پس از فروش آی تی نشان ارسال شود.

توجه داشته باشید که برای عودت کالا باید شرایط گفته شده در بالا برقرار باشند.

0